Serwis tachografów oraz urządzeń Toll Collect

Nasz serwis posiada wieloletnie doświadczenie w naprawach i kalibracji takich urządzeń. Dysponujemy również sporym zasobem części zamiennych i akcesoriów do najbardziej popularnych produktów wiodących producentów.

Wszystko w jednym miejscu - w TRANSBUD Nowa Huta

Serwis tachografów

Posiadamy zezwolenie Prezesa Głównego Urzędu Miar na prowadzenie działalności w zakresie ich napraw a także na przeprowadzanie okresowego sprawdzania, kalibracji i legalizacji  tachografów analogowych i cyfrowych.

Serwis urządzeń TOLL COLLECT (systemu poboru opłat drogowych)

System automatycznego wykupu myta opracowany przez firmę Toll Collect bazuje na innowacyjnej kombinacji technologii telefonii komórkowej (GSM) oraz satelitarnym systemie nawigacyjnym - GPS (Global Positioning System).

Istotą automatycznego wykupu opłat jest urządzenie pokładowe, tzw. jednostka On-Board Unit (OBU). Z wykorzystaniem sygnałów satelitarnych GPS i innych czujników określających położenie pojazdu, jednostka OBU automatycznie oblicza za kierowcę przejechane odcinki dróg, nalicza opłatę na podstawie określonych parametrów dotyczących pojazdu i taryf oraz przekazuje te dane za pośrednictwem sieci komórkowej do centrum obliczeniowego Toll Collect w celu dalszego przetwarzania danych. W zależności od typu urządzenia pokładowego można je zainstalować  zarówno w szufladce DIN (urządzenie pokładowe w wersji zabudowanej) lub na desce rozdzielczej pojazdu.